Forum Prowincji senatorskiej Sardynia i Korsyka Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 "Villa Cassiopea" - "Villa Maritima" Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Sebastian Cassius
Administrator
Administrator



Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 229 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Olbia

PostWysłany: Wto 0:54, 06 Wrz 2005 Powrót do góry

Południowe wzgórze Olbii nadawało się niemal idealnie do budowy posiadłości, tymbardziej iż kraniec miasta to był oddalony od codziennego gwaru i hałasu Olbii. Prace posówały się naprzód nie zatrzymywane żadnymi nieprzewidzianymi wydarzeniami. Sama budowla znajdowała się w połowie stadionu od urwiska nadmorskiego. Już fundamenty zaznaczały gdzie co będzie się znajdowało i że pokaźną będzie ta budowla. Osadzone ciosane kamienne bloki zaprawą utrwalano a stropy piwnic winnych wykańczane już były. Systemy doprowadzania wody do term także ukończone zostały a sam piec co wodę podgrzewać miał murowano właśnie. Imponujące atrium korynckie o wieńcu kolumien już było widoczne za sprawą okazałego Impluvium (zbiornik na wodę deszczową) już wykonanego i lśniącego bielą kamienia. Oczywistym było iż tak zacny budynek posiadał nie jedno atrium(było ich cztery przy wejściach czeterech do domostwa) lecz to było specjalnym gdyż reprezentować dane mu było całą "Villę Cassiopea" wszystkim dostojnym przybyszom.
Gimnazjon przygotowywano w ogrodzie gdzie jedna z pośród licznych grup niewolników sposobiła ziemię do sadzenia ogrodu.
Przy grani miała się znaleść kamienna barierka ze schodami prowadzącymi w dół a które to prowadzić miały wzdłóż zejścia grani do morza i w basenach z nim połączonych kończyć swój bieg.
Widok z willi miał się kierować nade wszystko na Olbię i port jej wspaniały, w której kierunku miał jeden z dwóch tarasów wychodzić, na potężnych korynckich kolumnach osadzony i przedni widok prezentujący. Drugi zaś na parterze wystawiony na południowy wschód skierowano by ku morzuwidok cieszył oczy mieszkańców. Wiele komnat gościnnych miało się tutaj znaleść a każda wyposażona w blneum (łazienka) zacne i zadbane by wstydu nie przynosiły domostwu.
Oczywistym było iż tak zacna budowla kanalizacji potrzebować będzie, ta więc ukończona została już i obecnie prowadzono w głąb lądu potężny układ kanalizacyjny który miał w przyszłości i inne budowle w tej części miasta obsługiwać, choć obecnie nic jeszcze nie stało w tamtych okolicach nie licząc kilkunastu "tabernae"(domy biedoty) oraz zastraszających ilości tugurii (szałasy, slumsy) które miały zostać niebawem usunięte i tak stwarzały bowiem ogromne ryzyko pożaru w mieście. Kolejna z grup niewolników pracujących przy budowie pokaźne kolumny sposobiła co przed domem stać miały dach podtrzymujące i "potyk"(zadaszona kolumnada, arkady) wspaniały tworzące gdzie spacerować można było nie zważając na deszcz czy też słońca skwar. Nieopodal "potyku" zlokalizowano komnaty biesiadne pokaźnych rozmiarów zwane Triclinium choć rozmiary jej przekraczały znacznie pierwotne znaczenie mieszcząc więcej niźli trzy triclinia (tak samo zwało się pomieszczenie oraz miejsca spoczynku podczas uczty). Przestronna kuchnia oddalona od sypialni tak gospodarza jak i gościnnych by zapachów nie rozsiewała zacnym mieszkańcom doskonale zagospodarowana była. Sama kuglia ją zaprojektować chciała, na co artysta się nie chciał zgodzić lecz uległ prośbom dziewczyny. Po północnej stronie willi, z widokiem na miasto biblioteka miała się znajdować pokaźnych rozmiarów oraz pracownia artystyczna Sebastiana. Pełno było również i wszelakich pomieszczeń użytkowych o których jednak wspominać nie byłoby warto gdyż zacny gość nigdy z takowymi kontektu nie ma. Jedynie niewolnicy i służba z nich korzystać przywykli.
W ogrodzie sposobiono się utworzyć dwie bądź trzy groty gdzie bliskie naturze scenerie mogłyby stworzyć miejsce odprężenia po ciężkich dniach pracy.
Oczywistym jest że i altany wmiały się w ogrodzie tym znaleść. i im także miejsca specjalne sposobiono z widokami na morze bądź miasto wspaniałe. Niewielka stajnia zlokalizowana była w pewnej odległości od willi by zwierzęta nie przeszkadzały swą bezpośrednią bliskością mieszkańcom. Ponadto w ogrodzie w jednej z jam znajdowało się wejście do dużych piwnic w których wina miały stać w amforach i beczkach przednie, oliwa składowana być miała na pożytek kuchni i samych mieszkańców oraz wszelakie inne rzeczy których nadmiar był w małej domowej piwnicy niepotrzebny.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Sebastian Cassius
Administrator
Administrator



Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 229 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Olbia

PostWysłany: Wto 1:09, 06 Wrz 2005 Powrót do góry

Posty do budowy.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)